A testület zárt ajtók mögött tartott ülése után Dragnea közölte: párttársai egyhangúlag maradásra kérték, ezért nem mond le sem a PSD, sem a képviselőház elnöki tisztségéről, és még eltökéltebben folytatni akarja a kormányprogram gyakorlatba ültetését és az úgynevezett "párhuzamos állam" lebontását.
Dragnea "tömeges kivégzésnek" nevezte az előző napi ítéletet, amelyet szerinte egy sötét háttérhatalom megrendelésének eleget téve hozott a bíróság, kilenc másik embert is elítélve, csakhogy igazolják az ő elmarasztalását. Nem pontosította, kik testesítik meg a "párhuzamos államot", de kijelentette: "nem ijeszti meg" sem Klaus Iohannis államfő, sem Eduard Hellvig, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) igazgatója, sem Laura Codruta Kövesi korrupcióellenes főügyész.
Dragnea "bocsánatot kért" több ezer sorstársától, akiket a törvények kiigazításának késlekedése miatt alkotmányellenes btk-cikkelyek alapján hurcoltak meg, de azt ígérte, hogy a "végsőkig elmegy" az ügyészségi visszaélések megfékezését célzó harcában. A PSD elnöke arra utalt, hogy az alkotmánybíróság két korábbi határozatában is a hivatali visszaélés büntethetőségének pontosítását kérte, erre azonban mindmáig nem került sor.
A PSD végrehajtó bizottsága közleményében a Viorica Dancila vezette kormányt is támogatásáról biztosította a kormányprogram életbe léptetésének, valamint az igazságügyi törvények és büntetőjogi kódexek módosításának felgyorsítását célzó alkotmányos lépések megtételében. A román média ezt úgy értelmezte, hogy a kormány sürgősségi rendelettel akarja módosítani a btk. hivatali visszaélésről szóló cikkelyét, amelynek alapján Dragneát elítélték. Ha ez bekövetkezik, a fellebbviteli tárgyaláson a pártelnök így biztosra veheti felmentését.
Maga a pártelnök nem mondta ki, hogy ismét - azonnal hatályba lépő, a parlament által utólag megerősítendő - sürgősségi kormányrendelettel akarják módosítani a büntetőjogot, amint megkísérelték már ezt tavaly januárban, amikor a több százezres ellenzéki tüntetések késztették meghátrálásra a PSD-t. Dragnea csak általánosságban utalt arra, hogy a PSD most már sokkal "radikálisabb" eszközökhöz akar nyúlni, mert az általa eddig előnyben részesített rendes parlamenti eljárást az ellenzék és a jobboldali államfő alkotmányossági óvások sorozatával hátráltatja.
Dragnea kifejezte meggyőződését, hogy a jobbközép ellenzék által beterjesztett, jövő szerdán megvitatásra kerülő bizalmatlansági indítványt leszavazzák, és a Dancila-kabinet folytathatja munkáját. A PSD elnöke nem válaszolt újságírói kérdésekre, a párt alelnökei is csak annyit mondtak, hogy kidolgozott "ütemterv" konkrét lépéseiről a jövő hét folyamán tájékoztatják a közvéleményt.